The Waterboys Nederland 2026 staat deze week op de agenda. De Britse band geeft donderdag 10 september een bijzondere show in AFAS Live in Amsterdam. Tijdens de Fisherman’s Blues Revue staat de klassieke periode rond Fisherman’s Blues centraal.

The Waterboys Nederland 2026: Fisherman’s Blues Revue in Amsterdam

Volgens Ticketmaster Nederland begint het concert om 20.00 uur. De avond krijgt extra gewicht door de aanwezigheid van Steve Earle en de terugkeer van violist Steve Wickham.

Voor fans van The Waterboys is dit geen gewone tourshow. De muziek uit de late jaren tachtig wordt nadrukkelijk opnieuw onderzocht en uitgevoerd.

Fisherman’s Blues blijft een bijzonder album

Met Fisherman’s Blues schoof The Waterboys eind jaren tachtig op van grootse rock naar een geluid waarin folk, country en traditionele Ierse invloeden veel meer ruimte kregen.

Juist die koerswijziging maakte de plaat zo herkenbaar. De band liet horen dat een gevestigde sound geen gevangenis hoeft te worden. Een gedachte die in de popmuziek helaas niet iedere artiest tijdig bereikt.

Steve Earle doet mee in Amsterdam

De Amerikaanse singer-songwriter Steve Earle treedt tijdens de Revue niet alleen op met eigen materiaal. Hij voegt ook zang, gitaar en mandoline toe aan nummers van The Waterboys.

Daarnaast keert Steve Wickham terug. Zijn vioolspel is sterk verbonden met de Fisherman’s Blues-periode en vormt daarmee een belangrijk onderdeel van deze speciale bezetting.

Nieuwe uitgave Atlantic Rain

Het concert volgt kort na de release van Atlantic Rain, een driedelige verzameling met eerder onbekend materiaal uit de sessies rond Fisherman’s Blues. Daardoor komt de aandacht voor deze periode niet uitsluitend voort uit nostalgie.

Voor liefhebbers van muziekgeschiedenis past het concert mooi naast onze artikelen over rockmuziek en 80’s muziek radio.

The Whole of the Moon en de jaren tachtig

The Waterboys wordt bij een breed publiek natuurlijk ook geassocieerd met The Whole of the Moon. Dat nummer verscheen in 1985 en groeide later uit tot een van de bekendste songs van de band.

Wie meer muziek uit dat decennium wil horen, vindt op Happy Music Radio ook achtergrond over New Wave en kan rechtstreeks verder naar internetradio luisteren.

Concert op 10 september in AFAS Live

The Waterboys Nederland 2026 vindt plaats op donderdag 10 september in AFAS Live Amsterdam. Ticketmaster vermeldt kaarten vanaf €59,92 inclusief servicekosten. Beschikbaarheid kan veranderen naarmate de concertdatum dichterbij komt.

Met Steve Earle, Steve Wickham en een programma rond een van de belangrijkste periodes uit de geschiedenis van The Waterboys krijgt Amsterdam geen standaard greatest-hitsavond. Voor muziekliefhebbers die graag iets verder kijken dan een automatisch samengestelde afspeellijst is dat bepaald geen slechte ontwikkeling.